هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان

خانه هوشمند چیست؟

در اینجا به برخی ویژگی های خانه هوشمند اشاره می کنیم تا این تکنولوژی روز ساختمان رو که تا چند سال آینده همه گیر خواهد شد رو معرفی کنیم.

کنترل از راه دور

فرض کنید بعد از یک روز پر مشغله کاری در حال برگشت به منزل هستید؛ با یک لمس بر روی نرم افزار هوشمند، در تلفن همراه خود دمای منزل را به حالت دلخواه خود می رسانید. در عین حال قهوه جوش شما شروع به کار کرده و در  هنگام ورود به منزل موسیقی مورد علاقه شما پخش می شود…

سیستم امنیتی هوشمند

فرض کنید در مسافرت هستید و سیستم امنیتی منزل هوشمند شما فعال است. این سیستم در صورت باز شدن درب، مشاهده حرکت و همینطور مشاهده فعالیت غیر عادی آژیر خطر را به صدا در آورده و به وسیله ی کلیه ی تجهیزات ارتباطی از جمله پیامک، اینترنت و … وضعیت مشاهده شده و موقعیت آن را به شما اطلاع می دهد.

کاهش مصرف انرژی

با کمک سنسور های هوشمند در خانه خود، با کمترین مصرف انرژی سیستم های سرمایشی و گرمایشی خود را اتومات می کنید. تجهیزات غیر ضروری در هنگام اوج مصرف خودکار خاموش شده و پر مصرف ترین آن ها به شما معرفی می شود. با صرفه جویی در مصرف انرژی هزینه ی هوشمند سازی خانه خود را هم جبران می کنید.

سناریو های هوشمند

یکی از توانایی های منحصر به فرد خانه هوشمند ، قابلیت سناریو پذیری می باشد! فرض کنید تولد یکی از نزدیکانتان است و می خواهید او را هیجان زده کنید!! سناریو تولد را از طریق نرم افزار هوشمند فعال می کنید؛ به محض ورود به منزل، روشنایی ها به شکل رقص نور در آمده و موسیقی مورد نظر شما برای تولد بطور خودکار پخش می شود.

ظاهری لوکس و مدرن

در گذر از سیستم سنتی به هوشمند ، تمامی کلید های مکانیکی شما حذف شده و به جای آن یک عدد کلید تاچ لوکس که توانایی کنترل کلیه روشنایی ها، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، سیستم های امنیتی، سیستم صوتی، سناریوها و … را دارد، مطابق با دکوراسیون منزل شما بر روی  دیوار منزل نصب می شود.

آرامش و آسودگی خاطر

با هوشمند سازی منزل خود در زندگی پر مشغله کنونی آرامش خاطر را به ذهن خود هدیه دهید. فرض کنید بیرون از منزل هستید و می خواهید بدون مراجعه به منزل به مسافرت بروید، با لمس بر روی یک گزینه شیر های برقی آب و گاز از مرکز بسته شده، کلیه تجهیزات برقی منزل خاموش شده و سیستم امنیتی فعال می گردد.


خب مشکلی که اکثر افراد با این سیستم هوشمند سازی ساختمان دارند این است که چگونه ساختمان های ساخته شده ی خود را هوشمند کنند!؟؟

هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان ساخته شده

مهندسان هوشمندسازی پس از بازدید از منزل شما بهترین راه حل با کمترین تغییرات را ارائه داده و با استفاده از تجهیزات هوشمند با سیم و بی سیم خانه شما را هوشمند خواهند کرد. لازم به ذکر است همواره شبکه های با سیم از امنیت و عمر بیشتری نسبت به انواع بی سیم برخوردار هستند لذا اولویت مهندسان میرای استفاده از تجهیزات با سیم می باشد و فقط در صورت لزوم تجهیزات بی سیم را پیشنهاد می دهند. بر این اساس هوشمند سازی ساختمان های ساخته شده با تغییرات جزئی در سیم کشی برق ساختمان و در صورت عدم تمایل کارفرما به اعمال تغییرات با استفاده از تجهیزات بی سیم ممکن می باشد.

 منبع: هوشمند سازی میرای

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *