سوله

هزینه ساخت سوله

قیمت ساخت سوله به عوامل زیر بستگی دارد :

1-مساحت

2-ارتفاع

شما کارفرمای محترم باید دقت داشته باشید وزن سازه شما و همچنین هزینه های آن در ساخت، ارتباط مستقیم با دهنه و ارتفاع مجموعه مورد نظر دارد .

هرچقدر شما در بررسی های اولیه خود نسبت به کاربری سوله دقت داشته باشید و محاسبات دقیق تری انجام دهید قطعا در بحث هزینه های تامین متریال و دستمزد ساخت بسیار کمتر متحمل خرج های اضافه خواهید شد.

لازم است بدانید چه دهنه ورودی وچه ارتفاعی برای کار مورد نظر شما در سالنتان کفایت خواهد داشت تا در چهارچوب این اندازه ها هزینه های ساخت سوله مورد نظر خود را برسی کنید.

اگر دهنه سوله را بیشتر از حد نصاب مورد نیاز انتخاب کنیم به ازای هر ده سانت اضافه باید هزینه ای بسیار متقبل شوید،پس بهتر است دهنه را کاملا با اندازه مورد نظر منطبق کنید .

همچنین در انتخاب ارتفاع سالن نیز باید دقت کافی را داشته باشید تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید .

ما در مجموعه ناظران تلاش میکنیم تا با مشاوره دقیق با توجه به نوع کار شما پیشنهادی متناسب با کاربرد سازه شما به شما اعلام کنیم تا شما کارفرمای محترم را از هزینه اضافه دور نگاه داریم.

در مجموعه ناظران سازه ما معتقد هستیم که باید شما را یاری کنیم تا پرت هزینه نداشته باشید ،چرا که اگر کارفرمای ما دچار ضرر شود ما نیز در دریافت مبلغ قرارداد به مشکل خواهیم خورد. قیمت آهن در بازار بسیار نوسان دارد و این یکی از عوامل مشکل ساز در بحث تخمین هزینه های ساخت سوله است برای این که شما از بحث نوسانات و بالا و پایین آمدن آهن دور باشید ما در بحث خرید در کنار شما هستیم و تحلیل قیمت روز آهن را به شما اعلام میکنیم تا شما را از استرس های خرید نادرست دور نگاه داریم .

همچنین مجموعه ما سالانه خرید بسیار بالایی از آهن انجام میدهد و میتواند در هنگام خرید آهن و پرداخت هزینه های ان شما را یاری کند و از اعتبار ما برای گرفتن تخفیف از فروشندگان آهن استفاده کنید.

حتی اگر قصد همکاری در ساخت را با مجموع ناظران سازه ندارید با کارشناسان تعیین قیمت ساخت سوله مجموعه ما تماس بگیرید و از اطلاعات و رهنمود های انها استفاده کنید و در نهایت تصمیم گیری کنید.

هزینه و بهینه سازی آن یکی از اصلی ترین موضوعات در انجام پروژه های ساختمانی است. هزینه طراحی سوله و ساخت آن هم با توجه به بازخورد مورد توجه آن در سال های اخیر، بسیار با اهمیت شده است.

سوله

محاسبه هزینه

هزینه ساخت سوله بر اساس وزن سازه ساخته شده بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود. وزن سوله ها بر اساس دهانه، ارتفاع کنار سوله، تناژ جرثقیل سقفی (در صورت وجود) ، محل احداث سوله از لحاظ آب و هوایی ( مقدار برف و شدت باد) و عوامل دیگر متفاوت است.

قیمت ساخت سوله چقدر است؟

وقتی قصد ساخت سوله داشته باشید یکی از مهمترین فاکتورها برای شما قیمت است. محاسبه قیمت ساخت سوله به عوامل متعددی بستگی دارد. ما در کارخانه ساخت سوله ناظران سازه می کوشیم بهترین قیمتها را به مشتریان بدهیم. در ادامه مواردی که در قیمت سوله تاثیر گذار است را عنوان می کنیم:

 • قیمت آهن و اتصالات و سایر متریال
 • موقعیت مکانی سوله
 • نوع سوله
 • متراژ سوله

قیمت متریال سوله

برای احداث سوله بیشترین مواردی که روی هزینه تاثیر گذار است عبارتند از:

 1. آهن و اتصلات
 2. قیمت ساندویچ پنل
 3. هزینه ورق های گالوانیزه
 4. ورق های آلومینیوم
 5. دیوارچینی
 6. درب و پنجره
 7. تاسیسات

 

بازار آهن و اتصالات

متاسفانه با نوسانات زیادی در بازار آهن مواجه هستیم و این عمر موضوع قیمت گذاری سوله را با مصالح سخت تر از گذشته کرده است. بطوریکه محاسبه هزینه ساخت سوله در سال 97 با مشکلات متعددی برای پیمانکاران برخورد کرده است.

قیمت آهن در بازار

قیمت آهن در بازار

با توجه به نوسانات بازار قیمت ساخت سوله می بایست در هنگام قرارداد مشخص شود. در حال حاضر که این مقاله را می نویسیم هزینه ی هر متر مربع ساخت سوله با مصالح از 480 هزار تومان شروع می شود.

پوشش سقف و دیوار

اینکه پوشش سقف و دیوار سوله مد نظر چه چیزی باشد روی قیمت بسیار تاثیر گذار است. شما اگر به دنبال یک قیمت پایین هستید باید برای سقف از ورق های گالوانیزه یا آلمینیوم استفاده کنید و استفاده از ساندویچ پنل گران تر تمام خواهد شد.

قیمت پوشش سقف و دیوار سوله با توجه به متریال

قیمت پوشش سقف و دیوار سوله با توجه به متریال

برای پوشش دیوارها اغلب از آجرهای دو رو نما 15 یا 25 سانتی استفاده می شود. البته کاربرد سوله در این مورد بسیار تاثیر گذار است که پوشش سقف و دیوار سوله به چه شکل برآورد شود.

محاسبه قیمت سوله در سال 97

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم در سال 97 با مشکلات زیادی برای مشخص کردن قیمت ساخت و راه اندازی سوله مواجه شدیم. اما در زیر می خواهیم بخشی از هزینه های ساخت و راه اندازی سوله را بررسی نماییم.

اجرت ساخت سوله بدون در نظر گرفتن متریال

هزینه ساخت، حمل و نصب اسکلت سوله بدون در نظر گرفتن هزینه جرثقیل از کیلوگرمی 1200 تا 1500 تومان بسته به پیچی یا جوشی بودن سازه خواهد بود.

هزینه ساخت سوله با متریال

هزینه ساخت سوله با متریال از متری 480.000 تومان شروع می شود. البته این قیمت تقریبی است و با نوسانات بازار بالا و پایین می رود.

محاسبه هزینه ساخت و راه اندازی انواع سوله در ایران

محاسبه هزینه ساخت و راه اندازی انواع سوله در ایران

محاسبه قیمت سوله 500 متری تا 5000 متری

در حال حاضر بیشترین قیمت ساخت سوله برای هر متر مربع 750.000 تومان است و کمترین قیمت 480.000 تومان. این قیمت ها را در مساحت سوله ضرب کنید تا قیمت ساخت سوله بدست آید.

البته برای کسب اطلاع دقیق از قیمت خدمات سوله با ما تماس بگیرید.

مهندس برجی خانی 09128662060

 

عامل مهم دیگر در هزینه ساخت سوله ، تخصص و تجربه محاسب در طراحی و تهیه نقشه است که گاها تا بیشتر از 100% در وزن سوله موثر است. این مساله بدین معنی است که گاها با یک سوله با ابعاد مشخص با دو نقشه متفاوت از لحاظ وزنی تا بیشتر از 2 برابر با هم اختلاف وزن ( و لذا اختلاف هزینه ) دارند و به عبارت دیگر در صورت طراحی بهینه  با هزینه ساخت یک سوله می توان 2 سوله ساخت.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد کاهش هزینه ساخت با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *