عرشه فولادی

ساخت عرشه فولادی

ساخت عرشه فولادی

عرشه فولادی این روز ها به دلیل سرعت اجرای بالا نسبت سایر سقف ها و ایمنی بالا و زمان اجرای سقف و بتن ریزی کارایی بالایی دارد.

یکی از مزایای عرشه فولادی امکان اجرای چندین سقف بصورت همزمان است. بدلیل یکپارچه بودن سقف ، شیره ی بتن حفظ شده و به دلیل افزایش فاصله ی تیر های فرعی شاهد کاهش وزن سازه ها خواهیم بود.

در عرشه فولادی از شمع بندی و آرماتور های کششی سقف خبری نیست و مهم ترین مزیت ساخت عرشه های فولادی عدم تخریب ناگهانی هنگام زلزله بدلیل یکپارچه بودن ورق سقف است. که این سقف را از باقی سقف ها متمایز می کند.

سقف عرشه فولادی

اگر بخواهیم با بافت سقف عرشه فولادی آشنا شویم، این ها از دو عنصر تشکیل شده اند که مهم ترین آن ورقه های فولادی گالوانیزه است که با ضخامت های 8 تا 2.1 میلی متر را به وسیله ی دستگاه های رول فرمینگ به روش نورد سرد به حالت موج دار شکل دهی میکنند که در مقطع ورق حاصل هر موج به شکل یک ذوزنقه دیده می شود.

برش گیری ها به جهت نوع خاص مصالح و روش خاص اجرا بسیار منحصر یه فرد هستند و از نقاط قوت سقف عرشه فولادی محسوب می شوند. قطر این برش گیری ها حد اکثر 20 میلی متر و ارتفاع آن ها با توجه به شکل ورق فولادی متغیر است.

علل برتری سقف عرشه فولادی نسب به دیگر سقف ها

در سقف عرشه فولادی از ورق های آج دار گالوانیزه بدون نیاز به اجرای قالب بندی و همچنین نسب میل گرد باعث بالا رفتن رمند ساخت سازه با هزینه ی کمتر می شود.

سقف عرشه فولادی که می توان از آن تحت عنوان سقف متال دک نیز یاد کرد، چون از ورقه های پروفیل شده ی ذوزنقه ای شکل آج دار تشکیل شده میلگرد اصلی و قالب در سقف باقی می ماند.

مدت زمان لازم جهت پیاده سازی و اجرای سقف عرشه فولادی در یک سطح مشابه چیزی در حدود یک روز و سایر سقف های مشابه بین 10 تا 12 روز به طول می انجامد.

سقف ورقه های عرشه فولادی توسط میخ های فولادی مطابق با اصول فنی و استاندارد های بین المللی انجام می گیرد.

ساخت عرشه های فولادی یکی از خدمات ساخت اسکلت فلزی ناظران سازه است و جهت ساخت سازه ی خود می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

 

Save

1 پاسخ
 1. فواید سقف عرشه فولادی
  فواید سقف عرشه فولادی می گوید :

  با پیشرفت علوم و تکنولوژی نیاز به تمرکز بر روی
  آیتم های خاص ساخت و ساز ، بویژه آیتم های صنعی امر ی اجتناب
  ناپذیر قلمداد گردید و به موازات با توجه به سال ها کسب تجربیات فراوان در فعالیت
  های مستقیم و غیر مستقیم با شرکت های به نام مشاور و پیمانکار در زمینه فنی و اجرایی، اعضای شرکت تصمیم گرفتند تا با انتخاب سقف های مرکب عرشه فولادی بشکل تخصصی فعالیت خود را بر روی این آیتم متمرکز کنند.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *