ساخت سوله مرغداری

اگر شما قصد ساخت سوله مرغداری دارید و بدنبال شرکت سازنده ی سوله ی مرغداری هستید، اگر می خواهید با نکات مهم در زمینه ی سوله های مرغداری آشنا شوید و یا اینکه می خواهید بدانید سوله های مرغداری با چه قیمتی ساخته می شوند، اگر قصد آشنایی با مراحل ساخت و توسعه ی سوله های مرغداری را دارید می توانید در ادامه ی این مطلب پاسخ همه ی این سوالات را بدست آورید.

سوله های مرغداری یکی دیگر از کاربردهای سوله های صنعتی است. ساخت سوله های مرغداری با ساخت دیگر سوله کارگاهی و صنعتی متفاوت است. زیرا در سوله ها قرار است موجود زنده ای پرورش پیدا کند و این موجود زنده نیاز به هوای تازه، بهداشت و … دارد. پس در ساخت سوله مرغداری باید نهایت دقت انجام شود.

سوله های مرغداری که به chicken shed معروف هستند، با دهانه ی بزرگتر ساخته می شوند تا ماشین آلات مربوط به پرورش طیور براحتی در آنها تعبیه و استفاده شوند. در ساخت این گونه سوله ها باید به نکاتی مهم دقت کرد که در زیر بدان ها اشاره می کنیم.

نکات مهم در ساخت سوله مرغداری

برای ساختن سوله های مرغداری با توجه به مقیاس سازه و مکانی که باید در آن سوله احداث شود، می بایست بررسی های دقیق مهندسی انجام شود تا بهترین حالات برای اجرای این سوله صورت گیرد. زیرا سوله های مرغداری به دلیل وجود موجودات زنده در آن نیازمند هواکشی مناسب می باشند و در ساخت اینگونه سوله ها داشتن سیستم تهویه ی مناسب یکی از مهم ترین فاکتورهاست.

در هنگام طراحی و ساخت سوله های مرغداری، اینکه سیستم تهویه سوله به چه شکل ساخته شود از اهمیت بالایی برخوردار است. سیستم های تهویه ای که برای سوله های مرغداری در نظر می گیرند عبارت است از:

 • سیستم تهویه تونلی
 • سیستم تهویه حداقلی

پس همانطور که در بالا گفته شد سیستم های تهویه و روش جاگذاری آنها در ساخت سوله های مرغداری بسیار تاثیرگذار هستند. نکته ی مهم دیگر نحوه قرارگیری این سیستم ها با توجه به وزش باد در منطقه ی احداث سوله است. شما باید با یک کارشناسی دقیق این کار را انجام دهید وگرنه در آینده مستلزم هزینه و خسارات ثانویه می شوید.

خوشبختانه ما در ناظران سازه با تجربه فراوان در پیاده سازی و ساخت انواع سوله های مرغداری در خدمت شما هستیم که با یک هزینه ی معقول اقدام به ساخت سوله های مرغداری کنیم.

ابعاد استاندارد سوله مرغداری

سوله های مرغداری در ابعاد مختلفی ساخته می شوند، اما در استانداردترین حالت برای ساخت یک سوله ی مرغداری از حداقل عرض 12 متر و حداقل طول 75 متر استفاده می کنند.

همچنین ارتفاع دیواره های سوله حداقل 2.5 متر و ارتفاع حداقل نوک سقف سوله 3 متر می باشد.

یک نکته ی ویژه در هنگام ساخته شدن سوله این است که برای هیتر و تاسیسات در ابتدای سالن مواردی اندیشیده شوند. در ابتدای سالن های مرغداری باید فضاهایی برای نصب هیتر و تابلو برق مادر و … در نظر گرفته شود. همچنین هیتر باید امکان تامین هوای اضافی از بیرون را داشته باشد و خروجی هوای مشعل هیتر باید با لوله به خارج هدایت کرد.

هزینه ساخت سوله مرغداری

وقتی بحث هزینه می شود باید دید وسعت و مکان احداث سوله کجا قرار دارد. هزینه ی سوله سازی خود یکی از معیارهایی است که کارفرمایان را همیشه درگیر خود می کند. اگر شما قصد احداث یک سوله ی مرغداری را داشته باشید یکی از مهمترین فاکتورها برای شما این است که هزینه ی ساختن یک سوله ی مرغداری چقدر برای شما هزینه دارد؟ یا اینکه قیمت ساخت سوله مرغداری چقدر است؟ برای اینکه قیمت های ساخت و راه اندازی سوله ی مرغداری را بدانیم باید کلیه مواردی که در ساخت اینگونه سوله ها استفاده می شود را بررسی کنیم.

 • قیمت متریال، آهن و اتصالات
 • قیمت اجرت ساخت، حمل و نصب
 • قیمت متریال های ثانویه

برای اطلاع از قیمت ساخت سوله های مرغداری با ناظران سازه تماس بگیرید : 09128662060

مراحل ساخت سوله مرغداری

در زیر به بررسی و مراحل ساخته شدن سوله های مرغداری می پردازیم. از وقتی سفارش داده می شود تا سوله طراحی، ساخته و تکمیل می شود در مراحل زیر قابل اجرا هستند:

 1. ابتدا کارفرما با مجموعه تماس میگیرد و اطلاعات اولیه سازه خود را به ما می دهد.
 2. در مرحله ی بعد به صورت تقریبی به کارفرما قیمت کار اعلام می شود.
 3. پس از تایید قیمت حدودی، و با توجه به صحبت های انجام شده کار طراحی سوله برای برآورد دقیق قیمت انجام می گیرد.
 4. در مرحله ی بعد پس از طراحی سوله مرغداری، مراتب به کارفرما با قیمت دقیق اطلاع داده می شود.
 5. پس از تایید قیمت و طرح، قرارداد کار به صورت اجرای اسکلت سوله و یا ساخت سوله از پی تا کلید انجام می گیرد.
 6. اسکلت سوله در کارخانه با توجه به طرح استاندارد تایید شده، ساخته می شود.
 7. در هنگام ساخته شدن اسکلت سوله، کار پی سازی و فوندانسیون سوله شروع می گردد.
 8. پس از اتمام اسکلت سوله و فوندانسیون، اسکلت به محل احداث حمل می شود.
 9. پس از حمل کار نصب سوله انجام می گیرد.
 10. سنگ کاری و کاشی کاری و سیمان کاری و دیوارچینی و …
 11. پس از نصب انجام کارهای ثانویه سوله اعم از پوشش سقف و دیوار، عایق بندی، تاسیسات و نصب دربها و فلاشینگها صورت می پذیرد.
ساخت سوله مرغداری

ساخت سوله مرغداری

در انتها کار ساخت سوله ی مرغداری ما کار را به کارفرما تحویل می دهیم. اگر شما هم بدنبال اجرای سوله به صورت صفر تا صد هستید و به دنبال شرکتی می گردید که اینکار را برای شما انجام دهد با ناظران سازه تماس بگیرید. ساخت سوله مرغداری با بهترین قیمت، بهمراه ابعاد استاندارد بهمراه شرح مراحل ساختن مرغذاری و پرورش طیور با تجربه فراوان توسط ناظران سازه انجام می شود. برای ساخت سوله در کاربردهای دیگر از مشاورین ما بهره ببرید.

عنوان
تاریخ
نام آیتم
سوله های مرغداری را با بهترین قیمت و کیفیت میسازیم.
امتیازات آیتم
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *