سازه فلزی چیستسازه

سازه فلزی یکی از مواردی است که توسط آن اسکلت سازه های عمرانی پیاده سازی می شود. سازه فلزی کاربردها فواید و نکاتی دارد که با هم آنها را بررسی می کنیم.

مقاومت سازه فلزی ها

مقاومت سازه فلزی ها در برابر سازه های بتنی بیشتر است چون نسبت مقاومت به وزن در این نوع سازه ها بسیار بالا تر از سازه های بتنی می باشد و به همین علت است که سازه های فلزی در ساخت سوله ها ،  ساختمان های بلند و همینطور ساختمان هایی که بر روی زمین های نرم و سست ساخته می شوند، از اهمیت فراوانی برخوردارند.

یکنواخی و صرفه جویی سازه های فلزی

فلز ها دارای خواص یکنواختی هستند چون در کارخانه ها با ابزار استاندارد و همچنین نظارت کامل ساخته می شوند همچنین بر خلاف سازه های بتنی عوامل بیرونی بر ویژگی ها و خواص آن ها هیچ تاثیری نمی گذارد. برای انتخاب ضریب اطمینان کمتر که باعث کاهش مصرف مصالح می شود، باید از یکنواختی سازه اطمینان حاصل شود؛ که اسکلت فلزی ها این مهم را فراهم می کنند.

دوام و پایداری

اگر در نگهداری ساختمان هایی که با سازه های فولادی ساخته می شوند دقت شود، می توان برای مدت طولانی از آن ها بهره برداری کرد چون سازه فلزی ها دوام بسیار خوبی در برابر هر گونه آسیب خارجی دارند و چون وزن آن ها نسبت به سازه های بتنی کمتر است، در برابر زلزله هم مقاوم تر هستند.

برای کسب اطلاعات کامل از صفحه سازه فلزی چیست؟ دیدن کنید.