انواع پل پیاده رو از نظر ساخت

پل های پیاده رو به پل هایی اطلاق می گردد که برای رفت و آمد عابرین در سطح شهر ساخته می شود تا ترافیک شهری را کنترل و از بروز ترافیک های خودرویی بکاهند. همچنین پل های پیاده رو برای حفظ امنیت جان عابرین پیاده برای عبور از خیابان ها و بزرگراه ها ساخته می شود. در این مطلب قصد داریم به انواع پل پیاده رو از نظر ساخت اشاره کنید.

انواع پل های هوایی پیاده رو

  1. پل پیاده رو قوسی (هلالی)
  2. پل پیاده رو کابلی
  3. پل پیاده رو ساده
  4. پل پیاده رو ساده خرپایی

پل های قوسی شکل:

پل های قوسی شکل همانطور که از نامشان پیداست به صورت هلالی ساخته می شوند. برای اولین بار پل های پیاده رو قوسی شکل در کشور یونان ساخته شده اند. این پل ها دارای دو پایه مستحکم هستند که وزن سازه قوسی شکل اصلی پل را تحمل می نمایند. به خاطر حالت قوسی شکل این پلها وزن سازه ی اصلی به صورت مساوی بر پایه ها تقسیم می گردد.

پل پیاده رو با ساخت قوسی شکل

پل پیاده رو با ساخت قوسی شکل

این پل ها به خاطر تحمل فشار بیشتر معروف هستند و در حال حاضر تعداد زیادی از این پل های پیاده رو قوسی شکل در سطح شهر وجود دارد. خیلی از پیمانکاران نیز برای ایجاد رزومه ی قوی برای ساخت پل عابر پیاده از اینگونه سازه ها سفارش می دهند.

شما می توانید بهترین خدمات را در زمینه ساخت و راه اندازی پل پیاده رو قوسی شکل از ناظران سازه دریافت کنید.

پل های کابلی:

پل های کابلی دارای یک عرشه بزرگ هستند که سازه ی اصلی پل را می سازند. در ساخت پل های کابلی یک یا چند ستون به عنوان برج نگهدارنده استفاده می شود. معمولا برج هایی که در ساخت پل های کابلی از آنها استفاده می شود در وسط دهانه استفاده می گردند.

پل کابلی پیاده رو ساخته شده توسط ناظران سازه

پل کابلی پیاده رو ساخته شده توسط ناظران سازه

توسط برج ها کابل ها عرشه ی اصلی را نگه می دارند و وزن سازه را کنترل می نمایند. پل های کابلی از استحکام و مقاومت بالایی برخوردارند. در سبک های معماری و زیبا سازی شهری اغلب برای ایجاد پلی با طرحی ماندگار از پل های پیاده رو کابلی استفاده می شود.

این پل ها دارای وزن کمتری نسبت به سایر انواع پل پیاده رو از نظر ساخت دارند، اما طراحی و پیاده سازی آن بسیار مشکل تر از انواع دیگر پل های عابر است.

پل های ساده:

پل های ساده شامل پل هایی مستطیل شکل هستند که اکثرا در هر کجای شهر دیده می شوند. بیشترین پل های عابری که ساخته می شود با این طرح بنا می گردد. این طرح جزء روال ترین و ارزان ترین روش ساخت پل های پیاده رو به حساب می آید.

شما برای ساخت چنین پل هایی نیاز به عرشه و لوله هایی جهت اتصال عرشه ها نیاز دارید. ساخت این گونه پل ها بسیار سریع انجام می شود.

 

شرکت ناظران سازه با ارائه خدمات ویژه در زمینه ساخت و راه اندازی پل های پیاده رو یکی از شرکتهای سازنده ی پل عابر پیاده به شمار می آید.

برای استعلام قیمت ساخت انواع پل عابر با ما تماس بگیرید : 09128662060

 

پل های خرپایی

پل های خرپایی یکی از متداول ترین پل های پیاده رو برای ساخت و راه اندازی است. این پل ها دارای قیمت مناسب و سرعت ساخت بالا هستند. خیلی از کارفرمایان به دلیل قیمت پایین و همچنین سرعت ساخت بالا از اینگونه پل ها برای ساخت و راه اندازی پل هوایی عابر استفاده می کنند.

در حال حاضر شهرداری ها عمدتا پل های پیاده رو را به صورت خرپایی سفارش می دهند. پل های خرپایی ساختاری ساده دارند و هزینه ی کمی برای ساخت آنها نیاز است. دهانه ی اینگونه پل ها معمولا 35 متری و از جنس فولا می سازند.

ساخت انواع پل های پیاده رو توسط کارخانه پل سازی ناظران سازه

ساخت پل های پیاده رو هوایی یکی از خدمات ویژه شرکت سازنده ی پل عابر ناظران سازه است. برای برآورد قیمت انواع باید با ما تماس بگیرید. زیرا هر پل با توجه به مکان احداث، سبک سازه و نوع کاربرد قیمتی متفاوت دارد. برای گرفتن بهترین قیمتها با ناظران سازه تماس بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *