سوله سازی

سوله سازی

سوله سازی

سوله ها سازه های فلزی هستند که اخیرا کاربرد بسیاری در ساخت کارخانه ها ، سالن های ورزشی ، انبار ها و فروشگاه ها دارند. در ساخت سوله سازه هایی با سقف شیبدار و دهانه هایی بزرگ ساخته می شوند. طراحی سوله ها توسط متخصصان و مهندسان سوله سازی و با استفاده از محاسبات دقیق و مهندسی انجام می شود. فاکتور های مهم زیادی ( بارگزاری ها ، جرثقیل ، ارتفاع سوله و … ) در فرایند ساخت باید رعایت شود تا سازه در برابر حوادث طبیعی مقاوم و پایدار باشد. بی توجهی به هریک از موارد ممکن است باعث خسارات بزرگ و غیر قابل جبرانی در سازه شود. کار ساخت و طراحی سوله معمولا برای ساختمان های صنعتی انجام می شود از این رو رعایت اصول استحکامی در آن بسیار مهم است. این سازه ها در کارخانه های سوله سازی ساخته و سپس به محل اجرا حمل و نصب می شوند.

اتصالات سوله ها

اتصالات سوله ها با دو نوع جوشی و پیچ و مهره ای انجام می شود که برای سازه های سبک و ابعاد پایین از نوع جوشی ، و برای سازه های سنگین با متراژ بالا از اسکلت فلزی پیچ و مهره ای استفاده می شود. اتصالات پیچ و مهره ای از مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به نوع جوشی برخوردار هستند و ساخت سوله های بزرگ ، هم زمان اجرا را کاهش می دهد و هم هزینه های آن را کمتر می کند. برای سوله سازی در متراژ پایین و اتصالات سازه های کوچکتر از نوع جوشی بهره می برند چون ساده تر از پیچ و مهره انجام می شود و استحکام لازم برای این ابعاد را دارا هستند.

 

مراحل سوله سازی

مرحله اول بازدید کارشناسان از زمین محل اجرا پروژه است که نقشه ها در آن طراحی می شوند و سپس برآورد هزینه های ساخت و زمان اجرای آن انجام می شود. مرحله بعد ساخت سازه ی سوله در کارخانه و رنگ آمیزی آن و در آخر هم نصب و اجرای آن در محل است. گروه ناظران سازه در قسمت خدمات سوله سازی علاوه بر عملیات ساخت و نصب ، خدمات دیگری از جمله ساخت پوشش سقف ، دیوارچینی و کفسازی سوله هم ارائه می کند که در پروژه های ساخت سوله از پی تا کلید به آن ها اشاره می کنیم.

برای مشاوره ی رایگان در خصوص ساخت سازه فلزی با ما تماس بگیرید.

 

خدمات سوله خدمات سوله خدمات سوله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *